Yaşanan sürdürülebilirlik
Global çapta üretim yapan bir şirket olarak, insanlara ve çevreye karşı kendimizi özellikle sorumlu hissediyoruz. Hammaddeleri bu sorumluluk bilinciyle kullanıyoruz ve malzeme kullanımında tüm ürün yaşam döngüsünü dikkate alıyoruz.

Sürdürülebilirlik, REHAU şirket değerlerine kalıcı şekilde yerleşmiştir ve ticari faaliyetlerimize yönelik kararlarımızda önemli bir rol oynar. Sürdürülebilirliğin bizim için anlamı:

Sürdürülebilir pencere profili sistemlerinin kaynaklar korunarak üretilmesine ve şirket içindeki ve dışındaki geri dönüşüm tesislerine 2020 yılına kadar 65 milyon Euro'nun üzerinde yatırım yapacağız. Hedefimiz: Geri dönüşümden elde edilen malzemelerin oranını kayda değer oranda yükseltmek – bugün %25 olan bu oranı 2020 yılına kadar Avrupa fabrikalarımızda %50'ye çıkarmayı planlıyoruz. Pencere profillerinin iç çekirdeklerinde, geri dönüşümden elde edilen malzemeleri kullanarak sürdürülebilir üretimi de hayata geçirmiş oluyoruz.

Bu sayede şimdiden yılda 97.000 tona varan CO2 tasarrufu sağlıyoruz. REHAU ECO PULS pencereler bu olumlu ekolojik ayak izi özelliğinin bir göstergesidir.